Rehabilitacja Łódź

Rehabilitacja w centrum Łodzi. Naszym celem jest przywrócenie pacjentom sprawności, komfortu ruchów i jakości życia. Zespół zaangażowanych specjalistów i indywidualnie dobrany plan leczenia gwarantują skuteczność rehabilitacji. Chcemy, aby Państwo szybko wrócili do aktywności codziennej i zawodowej.

Liczne polskie i światowe instytucje doceniają efekty naszej pracy. Rehabilitacja jest filarem naszej działalności. Za jej skuteczność zostaliśmy odznaczeni honorowym medalem przez Polski Komitet Olimpijski. Przywróciliśmy do sprawności sportowców większości dyscyplin, którzy zdobywają na międzynarodowej arenie miejsca na podium. Założycielem FMC jest pierwszy w historii Polski członek Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgi Barku i Łokcia profesor Jarosław Fabiś. Za efektywną rehabilitację pacjentów z chorobami neurologicznymi profesor został mianowany Ambasadorem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Dla pacjentów spoza Łodzi oferujemy nocleg w klinice FMC. Nie boimy się nawet najcięższych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Rehabilitujemy nie tylko lokalnych pacjentów, ale również trudne przypadki z całego kraju. Naszą misją jest stałe podnoszenie jakości naszych usług medycznych.

Jak naszą rehabilitację oceniają pacjenci?

Jak wygląda rehabilitacja?

1. Jak wygląda nasza praca? Na początku systemy komputerowe analizują specyficzne dla problemu pacjenta parametry. W oparciu o zebrane dane i badanie kliniczne specjalisty tworzymy dla Państwa indywidualny plan rehabilitacji. Spersonalizowany charakter gwarantuje najlepsze rezultaty.

2. Rehabilitacja przebiega krócej i efektywniej, ponieważ stymulujemy naturalne procesy gojenia i regeneracji. Wykorzystujemy w tym celu liczne zabiegi fizjoterapeutyczne. Jako jedyna placówka w Łodzi wykorzystujemy tlenoterapię hiperbaryczną 1.5ATA, która stymuluje regeneracje i odmładza ciało. Oferujemy bogaty wybór masaży, terapie manualną i igłoterapię suchą (medyczna akupunktura). Masaż rehabilitacyjny łagodzi ból, relaksuje mięśnie, poprawia ukrwienie i usprawnia działanie stawów. Wykonujemy wszystkie zabiegi rehabilitacyjne o potwierdzonej skuteczności.

Galeria zdjęćRehabilitacja ortopedyczna

Kręgosłup

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy leczenie kręgosłupa nowoczesnym zintegrowanym systemem Tergumed®700. System umożliwia analizę funkcjonalną i ocenę siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Zebrane informacje są przetwarzane przed komputer. Następnie tworzymy indywidualny trening kręgosłupa wzmacniający odpowiednie mięśnie. Rehabilitacja kręgosłupa prowadzi do przywrócenia równowagi sił w kręgosłupie. Odciąża newralgiczne punkty. Redukuje lub eliminuje przyczyny oraz objawy schorzenia kręgosłupa.

Dowiedz się więcej!
system TERGUMED zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup
system TERGUMED system do leczenia kręgosłupa

Staw kolanowy

Celem rehabilitacji kolana jest przywrócenie wszystkich jego funkcji. Zależy nam przede wszystkim na prawidłowym zakresie ruchu i stabilizacji stawu. Nasi pacjencji odzyskują również komfort chodzenia i wyrabiają właściwe odruchy. Wzmacniamy siłę mięśni kończyny dolnej tak, aby zapobiegać kolejnym urazom. Przeprowadzamy pacjentów przez wszystkie etapy treningu i fazy gojenia.

Dowiedz się więcej!

Staw biodrowy

Leczymy stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe. Przygotowujemy pacjentów przed operacjami. Pomagamy odzyskać komfort życia. Uprawniamy po wszczepieniu endoprotezy biodra i zabiegach artroskopowych.

Dowiedz się więcej!

Staw barkowy

Rehabilitacja po złamaniach, zwichnięciach i uszkodzeniach w obrębie barku. Leczymy stany zapalne, tendinopatie czy zmiany zwyrodnieniowe. Specjalizujemy się w leczeniu uszkodzonych mięśni i stawów. Często spotykamy się z konfliktem podbarkowym, uszkodzeniami stożka rotatorów, zespołem bolesnego czy zamrożonego barku. Dzięki profesorowi mamy wieloletnie doświadczenie w usprawnianiu po operacjach barku. Profesor Jarosław Fabiś jest specjalistą w dziedzinie stawu barkowego.

Staw skokowy

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia aparatu torebkowo-więzadłowego. Potocznie nazywanym skręceniem kostki. Pomagamy również po zabiegach operacyjnych stawu skokowego.

Stawu łokciowy

Rehabilitujemy zwichnięcia, złamania, przykurcze i stany zapalne łokcia. Leczymy zespół łokcia tenisisty/golfisty. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu po zabiegach operacyjnych.

Stawu łokciowy

Rehabilitujemy zwichnięcia, złamania, przykurcze i stany zapalne łokcia. Leczymy zespół łokcia tenisisty/golfisty. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu po zabiegach operacyjnych.

Najważniejszy jest trening mięśni. Człowiek zbudowany jest z 450-500 mięśni i 206 kości, które zapewniają mu sprawne funkcjnowanie. Rehabilitacja tego złożonego biomechanicznego systemu wymaga dużej wiedzy o ludzkim ciele. Zaburzenie równowagi siły mięsni w wieloletniej perspektywie skutkuje urazami i dolegliwościami bólowymi. Dzięki pomiarom komputerowym, analizom i doświadczeniu wiemy dokładnie które mięśnie wzmocnić. Rehabilitanci wyrabiają prawidłowe odruchy i wzorce ruchu, aby zabezpieczyć przed ponowymi urazami. Nasi pacjenci są zaskoczeni, tym jak wiele problemów i olegliwośći bólowych można się pozbyć treningiem właściwych grup mięśniowych. Więcej o tych zagadnieniach dowiecie się Państwo w artykule poniżej.

ORTOPEDYCZNA

Ze względu na działalność profesora Jarosłwa Fabisia posiadamy w tej dziedzinie największe doświadczenie.


Zobacz więcej

NEUROLOGICZNA

Jesteśmy renomowanym ośrodkiem pomagającym pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Państwu staranną opieką medyczną.


GOJENIE I REGENERACJA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Kliknij i dowiedz się więcej

Jakie są nasze cele?

Nasi pacjenci mają zagwarantowaną maksymalną efektywność terapeutyczną, ponieważ wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i metody rehabilitacji o gruntownie udokumentowanej skuteczności. Wykonujemy naszą pracę tak, aby pacjenci uzyskiwali trwałe efekty leczenia. Rehabilitacja, która ma spersonalizowany charakter ma na celu również minimalizowanie ryzyka nawrotu schorzeń i urazów w przyszłości. Pomagamy także pacjentom z chorobami układu sercowo-naczyniowego i neurologicznego. Oferujemy również tlenoterapię hiperbaryczną, która odmładza całe ciało, przyspiesza regenerację i przynosi olbrzymie korzyści zdrowotne. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo poniżej.

kobieta i rehabilitacja łódź w centrum miasta

Rehabilitacja układu mięśniowo-szkieletowego

Mamy doświadczenie w przywracaniu sprawności wszystkich elementów układu mięśniowo-szkieletowego. Plan terapii tworzymy na podstawie oceny specjalistów, pomiarów komputerowych i analiz funkcjonalnych. Fizjoterapeuta podchodzi zawsze indywidualnie do każdego pacjenta. Wykorzystujemy mikroprądy generowane przez inteligentne oprogramowanie Algonix. System modyfikuje w czasie rzeczywistym parametry terapii dla każdego centymetra zmienionej chorobowo tkanki. Rozwiązanie tu wdrożyliśmy jako jedna z pierwszych klinik w Polsce.


Algonix rehabilitacja łódź prywatnie

Specjalistyczne pomiary

Sprawność przywracamy na podstawie na analizach wydolności wszystkich grup mięśniowych. System Biodex mierzy 16 parametrów definiujących funkcję mięśnia. Między innymi siłę izometryczną, izokinetyczną, izotoniczną i ekscentryczną. Dla mięśni kręgosłupa mamy opisany poniżej zintegrowany system Tergumed. Posiadamy platformy do oceny ryzyka upadku i równowagi w różnych pozycjach. Rehabilitacja planowana na podstawie pomiarów komputerowych gwarantuje wyższy efekt terapeutyczny. Wykonujemy obszerne analizy składu ciała, wyszczególniające poszczególne jego partie. Mierzymy chód przy pomocy specjalistycznej platformy zsynchronizowanej z drukarką 3D wkładek ortopedycznych. Kardiolog zabezpieczający kadrę olimpijską dr n. med. Robert Pietruszyński przeprowadza u nas próby wydolnościowe układu sercowo-naczyniowego.

Fizjoterapia

Plan przywracania sprawności tworzymy dwuetapowo. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę konsultację lekarską. Następnie wykorzystujemy pomiary komputerowe i analizy funkcjonalne. Wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne takie jak fala uderzeniowa, laseroterapia czy krioterapia. Oferujemy ultradźwięki, pole magnetyczne, leczenie Hi-Top czy diatermię krótkofalową. Wykorzystujemy różne rodzaje prądów oraz leczenie systemem Algonix. Zabiegi fizjoterapeutyczne przyspieszają proces regeneracji i gojenia.

Fizjoterapia - dowiedz się więcej!

Fizykoterapia

Fizjoterapia opiera się na nieinwazyjnych metodach leczniczych wykorzystujących odpowiedź organizmu na bodźce fizyczne. Podajemy również płytkowe czynniki wzrostu. Stymulują rekonwalescencje nawet w najcięższych przypadkach.